You are here:

PZU samochód zastępczy

PZU samochód zastępczy
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Samochód zastępczy od ubezpieczyciela

Często ubezpieczyciel jest zobligowany do tego, aby udostępnić samochód zastępczy swojemu klientowi, gdy temu przydarzy się jakiś poważny wypadek komunikacyjny. Jest to oczywiście jak najbardziej naturalne, ponieważ kierowca musi przecież czymś podróżować, a umowa ubezpieczenia zawiera w sobie właśnie takie zapisy, dlatego śmiało można z nich korzystać. Oczywiście takie auto zastępcze musi być w pełni sprawne zarówno pod kątem technicznym, jak i mechanicznym, o co warto zadbać.

PZU samochód zastępczy to bezpieczna opcja dla wszystkich kierowców po wypadkach samochodowych. Ma się wtedy pewność tego, iż będzie można się nadal poruszać samochodem, chociaż nie wiadomo na ile konkretnie taka umowa będzie obowiązywała. Z reguły jest tak, iż auto udostępniane jest przez ubezpieczyciela na cały okres naprawy, ale nie jest tak w każdym przypadku, dlatego warto się trochę w tym zakresie podszkolić. Modele takich aut są bardzo zróżnicowane, a więc nie da się jasno określić tego, jaki konkretnie przypadnie danemu kierowcy.

Oczywiście najpierw trzeba powiadomić ubezpieczyciela o wypadku z udziałem danego kierowcy, aby można było w ogóle starać się o auto zastępcze. Zwykle jednak decyzja w tej kategorii jest pozytywna dla każdego kierowcy, dlatego też nie trzeba się obawiać o to, że ubezpieczyciel nie dostarczy zainteresowanemu auta zastępczego. Warto jednak starać się o jazdę bezwypadkową, chociaż wiadomo, że nie zawsze zależy to od danego kierowcy, ponieważ nie za wszystkich na drodze się odpowiada.

Pozostałe wpisy o motoryzacji i samochodach:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top